logo PLURIXu > strona startowa PLURIX(od 26V1983) Jerzy Klaczak
Biura Rachunkowe(od 1992) św. Min.Fin. 3374/97
kancelaria Doradcy Podatkowego (ubezpieczenie, licencja nr 4983)
Pn..Pt: 8..16
tel: (32)203 64 95
tel: (501)950 390
VoIP: (32)790 43 12 (darmowe ze strony)
Wdrażamy Jednolity Plik Kontrolny

PLURIX - Książka Przychodów i Rozchodów

   Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą "na książce przychodów" przynoszą do nas - oczywiście kserokopie (możemy powielić z oryginałów na miejscu), nie wszystkie muszą występować w Państwa firmie:
   Książkę przychodów, rejestry VAT i pozostałe ewidencje prowadzimy w naszym Biurze - Państwo u siebie prowadzicie tylko ewidencję sprzedaży (szumna nazwa: zeszyt w linię gdzie wpisujecie codziennie utargowaną gotówkę), a i to jedynie, jeżeli nie musicie Państwo mieć kasy fiskalnej. Dokumenty dostarczacie Państwo do Biura raz na miesiąc (co najmniej !: lub - lepiej - częściej) - chyba że wpływa jakieś pismo "urzędowe": wtedy potrzebna jest na ogół natychmiastowa reakcja. Ponieważ faktury na zakup towarów i tak muszą mieć adnotację "przyjęto do magazynu dnia...", niepotrzebne są dalsze ich opisy; natomiast dokumenty "kosztowe" w sytuacjach nietypowych prosimy opisywać (np. "Venezia 50 m2" to nie jest zakup mikroskopijnej działki we włoskim mieście - ale wykładzina na podłogę). Jakby co - to i tak będziemy dzwonić. Rozumie się, że wysyłamy w Państwa imieniu wszystkie niezbędne deklaracje (podatkowe, ZUS,...) - oczywiście, elektronicznie od 2015 r.
   Nie musimy czekać na Nowy Rok - możemy przejąć prowadzenie książki przychodów od dowolnego miesiąca (dotychczasowa księgowa odpowiada za zaksięgowane przez siebie miesiące, my - za "swoje"; poprzednich nie sprawdzamy - chyba, że na Państwa życzenie: wtedy ale odpłatnie). Dokumenty zwracamy albo co miesiąc - albo po zamknięciu roku i złożeniu PIT-u rocznego.
   Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach - my niestety tak, jako wstęp do rozmowy o cenie naszych usług proponujemy zajrzeć na tą stronę.

na górę strony