logo PLURIXu > strona startowa PLURIX (od 26V1983) Jerzy Klaczak
Biura Rachunkowe(od 1992) św. Min.Fin. 3374/97
kancelaria Doradcy Podatkowego (ubezpieczenie, licencja nr 4983)
Pn..Pt: 8..16
tel: (32)203 64 95
tel: (501)950 390
VoIP: (32)790 43 12 (darmowe ze strony)
Przeprowadzamy się

PLURIX - Biura Rachunkowe

    PLURIX przejął swoje Biuro Rachunkowe w 1992 roku, jako odłam spółki z o.o. "Izonova". Wtedy był to Dział Księgowości w/w spółki, aktualnie zaś jest jednym z najstarszych Biur Rachunkowych na polskim rynku. Dziś działa także w formie spółki cywilnej dwu osób fizycznych, każda z których posiada licencję Ministerstwa Finansów wymaganą do prowadzenia ksiąg handlowych: nr 1073/96 dla p. Kmieciak i nr 3374/97 dla p. Klaczaka. Jeden z właścicieli, konkretnie mgr Klaczak, jest także licencjonowanym doradcą podatkowym (wpis Min.Fin. nr 04983). Żaden z właścicieli ani pracowników nie jest jeszcze aktualnie dyplomowanym biegłym rewidentem; posiadamy jednak grupę biegłych współpracujących z naszym biurem przy weryfikacjach bilansu - choć czasami nasi klienci wybierają swoich (np. Artura Andersena, gdy wykonują oni także audyt zagranicznej spółki-matki). Oczywiście, jesteśmy ubezpieczeni od szkód, jakich działalność Biura mogłaby wyrządzić naszym klientom (wymaga tego polskie prawo), ponieważ dajemy im gwarancję na zgodność pracy Biura z prawem podatkowym. I chociaż wśród naszej załogi są też młodzi ludzie (musimy się rozrastać - więc nie poprzez zatrudnianie starych księgowych z doświadczeniem: z komunistycznego przedsiębiorstwa państwowego), trzon zatrudnionych aktualizuje swoje umiejętności fachowe odpowiednio do stanu nieustannie zmieniającego się prawa podatkowego w Polsce. Na początku 2003 roku nasza pracowniczka zajęła 3 miejsce w półfinałach ogólnopolskiego konkursu Księgowa Roku. Zatrudniamy 7 pracowników pełnoetatowych (nie licząc Pań przebywających aktualnie na urlopach macierzyńskich) oraz ponad pięciu stałych współpracowników na umowach zlecenia i o dzieło.

na górę strony

    Naszym klientom prowadzimy zarówno księgi handlowe, jak i przeróżne uproszczone formy ewidencji charakterystyczne dla polskiego prawa podatkowego w przypadku mniejszych firm. Świadczymy także doradztwo podatkowe i prawne (głównie w zakresie kodeksu handlowego i prawa pracy). Nasze biuro przygotowuje listy płac niektórym klientom (choć apanaże są, oczywiście, pod pełną kontrolą Zarządów odpowiednich firm) oraz deklaracje ZUS i podatkowe. W przypadku małych firm robimy to u siebie, większe (od circa 30-50 zatrudnionych) wyposażamy w odpowiedni program kadrowo-płacowy, na którym mogą samodzielnie dokonywać modyfikacji list płac choćby na godzinę przed wypłatą (zwłaszcza w budowlance). Pomagamy naszym klientom w zinformatyzowaniu pracy firmy, choć czasami to my przejmujemy od nich np. składanie przelewów drogą elektroniczną czy dokonywanie przelewów na indywidualne konta pracowników w celu pełnego utajnienia wysokości płac. Oprócz ponad siedmiu firm informatycznych wsród naszych klientów - posiadamy współpracującą z nami solidną firmę komputerowo-informatyczną (były oddział katowicki jedynej polskiej fabryki komputerów typu mainframe, tj. wrocławskiego ELWRO). Po zakończeniu roku podatkowego sporzadzamy wymagane przepisami sprawozdania finansowe, np. dla pełnej księgowości bilans z rachunkiem wyników i informację dodatkowa wraz z ew. rachunkiem przepływów finansowych, deklaracjami rocznymi i ew. uchwałami Walnego Zgromadzenia (jak zawsze, wstępne do końca marca, ostateczne do końca czerwca lub nawet września).

na górę strony

    Większość naszych klientów używa w swoich biurach komputerów. Otrzymują oni od PLURIXu tzw. "ślepą kopię" naszego programu księgowego: można w niej oglądać i drukować dowolne zestawienie, ale nie można zmienić zapisów w księgach ani o jotę. Co miesiąc przekazujemy (na dyskietce lub pocztą elektroniczną) aktualny (przyrastający) stan ksiąg. Możemy również nagrać płytkę CD (lub DVD) z pełnymi zapisami księgowymi. Sprawozdania finansowe przygotowywane zgodnie z polskim prawem generalnie zgodne są ze standardami rachunkowości Wspólnoty Europejskiej; możemy sporządzać je także po angielsku lub niemiecku. Dla naszych klientów będących własnością kapitału zagranicznego sporządzamy rozliczne dodatkowe comiesięczne sprawozdania finansowe, dostosowane do prowadzonych zgodnie z ich standardami ksiąg - jest to jedynie sprawa określenia: CO, KIEDY i JAK ma być drukowane.

na górę strony

    Proszę dołączyć do grona ponad 40 naszych podatników, robiąc krok we właściwym kierunku. Nie znamy, oczywiście, odpowiedzi na wszystkie pytania zadawane przez naszych klientów - ale gdy trafiają się zagadnienia przekraczające naszą wiedzę czy specjalność, kierujemy naszego klienta do odpowiedniego fachowca. Nigdy nie zostawimy Państwa samych. A to, czego nauczymy się na jednej firmie, natychmiast stosujemy we wszystkich pozostałych. My też uczymy się na błędach - ale 40 razy szybciej od księgowego w pojedynczej firmie. To tak - porównując, jak lekarze: jeden w szpitalu a drugi w klinice.

na górę strony

    A jak traktujemy naszych podatników? Jak - nie przymierzając - kierowca (pilot) wycieczki autokarowej. Autokar staje, pilot spogląda na zegarek i zapowiada: 30 minut przerwy; punkt o 14.30 w autokarze, jesteśmy już spóźnieni i nie będziemy na nikogo czekać!. Mija te 30 minut - i nic: jedni dopiero zapalają papierosy, inni właśnie zamawiają piwo... Co może zrobić pilot? Ano, ma różne metody odegrania się: może włączyć w środku lata grzanie zamiast klimatyzacji, może nie stanąć pod sklepem w strefie wolnocłowej, może kazać pasażerom oglądnąć film Wajdy na wideo... Tylko jednego nie może zrobić: nie wolno mu spojrzeć na zegarek, skonstatować: no tak, mamy już 14.45, nie czekamy na spóźnialskich i odjeżdżamy. Podobnie jest w naszym Biurze: nigdy nie zamknęliśmy naszemu klientowi drzwi i nie odjechaliśmy o zapowiadanej godzinie bez niego. Nasi klienci zawsze dojadą z nami do mety...

na górę strony