Notice: Undefined variable: classif in /_old/naglowek.inc on line 5 Notice: Undefined variable: charset in /_old/naglowek.inc on line 6 PLURIX: o Biurach Rachunkowych

Logo PLURIXu English version of this pageenglish version PLURIX (od 26 V 1983) Jerzy Klaczak tel. (32)203 64 95
NIP 634-007-84-06 ISDN (32)782 49 10
Biura Rachunkowe (od 1992) VoIP (32)790 43 12
al. Korfantego 115 lok.4 DCS (501)950 390
40-156 Katowice GSM (600)121 878
Bank Pocztowy konto: 04 1320 1537 2418 9729 2000 0001
e-mail:
 
PLURIX > O nas

Doradca Podatkowy nr 4983
św. Min.Fin. 3374/97

PLURIX - Biura Rachunkowe

    PLURIX przejął swoje Biuro Rachunkowe w 1992 roku, jako odłam spółki z o.o. "Izonova". Wtedy był to Dział Księgowości w/w spółki, aktualnie zaś jest jednym z najstarszych Biur Rachunkowych na polskim rynku. Dziś działa także w formie spółki cywilnej dwu osób fizycznych, każda z których posiada licencję Ministerstwa Finansów wymaganą do prowadzenia ksiąg handlowych: nr 1073/96 dla p. Kmieciak i nr 3374/97 dla p. Klaczaka. Jeden z właścicieli, konkretnie mgr Klaczak, jest także licencjonowanym doradcą podatkowym (wpis Min.Fin. nr 04983). Żaden z właścicieli ani pracowników nie jest jeszcze aktualnie dyplomowanym biegłym rewidentem; posiadamy jednak grupę biegłych współpracujących z naszym biurem przy weryfikacjach bilansu - choć czasami nasi klienci wybierają swoich (np. Artura Andersena, gdy wykonują oni także audyt zagranicznej spółki-matki). Oczywiście, jesteśmy ubezpieczeni od szkód, jakich działalność Biura mogłaby wyrządzić naszym klientom (wymaga tego polskie prawo), ponieważ dajemy im gwarancję na zgodność pracy Biura z prawem podatkowym. I chociaż wśród naszej załogi są też młodzi ludzie (musimy się rozrastać - więc nie poprzez zatrudnianie starych księgowych z doświadczeniem: z komunistycznego przedsiębiorstwa państwowego), trzon zatrudnionych aktualizuje swoje umiejętności fachowe odpowiednio do stanu nieustannie zmieniającego się prawa podatkowego w Polsce. Na początku 2003 roku nasza pracowniczka zajęła 3 miejsce w półfinałach ogólnopolskiego konkursu Księgowa Roku. Zatrudniamy 7 pracowników pełnoetatowych (nie licząc Pań przebywających aktualnie na urlopach macierzyńskich) oraz ponad pięciu stałych współpracowników na umowach zlecenia i o dzieło.
    Naszym klientom prowadzimy zarówno księgi handlowe, jak i przeróżne uproszczone formy ewidencji charakterystyczne dla polskiego prawa podatkowego w przypadku mniejszych firm. Świadczymy także doradztwo podatkowe i prawne (głównie w zakresie kodeksu handlowego i prawa pracy). Nasze biuro przygotowuje listy płac niektórym klientom (choć apanaże są, oczywiście, pod pełną kontrolą Zarządów odpowiednich firm) oraz deklaracje ZUS i podatkowe. W przypadku małych firm robimy to u siebie, większe (od circa 30-50 zatrudnionych) wyposażamy w odpowiedni program kadrowo-płacowy, na którym mogą samodzielnie dokonywać modyfikacji list płac choćby na godzinę przed wypłatą (zwłaszcza w budowlance). Pomagamy naszym klientom w zinformatyzowaniu pracy firmy, choć czasami to my przejmujemy od nich np. składanie przelewów drogą elektroniczną czy dokonywanie przelewów na indywidualne konta pracowników w celu pełnego utajnienia wysokości płac. Oprócz ponad siedmiu firm informatycznych wsród naszych klientów - posiadamy współpracującą z nami solidną firmę komputerowo-informatyczną (były oddział katowicki jedynej polskiej fabryki komputerów typu mainframe, tj. wrocławskiego ELWRO). Po zakończeniu roku podatkowego sporzadzamy wymagane przepisami sprawozdania finansowe, np. dla pełnej księgowości bilans z rachunkiem wyników i informację dodatkowa wraz z ew. rachunkiem przepływów finansowych, deklaracjami rocznymi i ew. uchwałami Walnego Zgromadzenia (jak zawsze, wstępne do końca marca, ostateczne do końca czerwca lub nawet września).
    Większość naszych klientów używa w swoich biurach komputerów. Otrzymują oni od PLURIXu tzw. "ślepą kopię" naszego programu księgowego: można w niej oglądać i drukować dowolne zestawienie, ale nie można zmienić zapisów w księgach ani o jotę. Co miesiąc przekazujemy (na dyskietce lub pocztą elektroniczną) aktualny (przyrastający) stan ksiąg. Możemy również nagrać płytkę CD (lub DVD) z pełnymi zapisami księgowymi. Sprawozdania finansowe przygotowywane zgodnie z polskim prawem generalnie zgodne są ze standardami rachunkowości Wspólnoty Europejskiej; możemy sporządzać je także po angielsku lub niemiecku. Dla naszych klientów będących własnością kapitału zagranicznego sporządzamy rozliczne dodatkowe comiesięczne sprawozdania finansowe, dostosowane do prowadzonych zgodnie z ich standardami ksiąg - jest to jedynie sprawa określenia: CO, KIEDY i JAK ma być drukowane.
    Proszę dołączyć do grona ponad 40 naszych podatników, robiąc krok we właściwym kierunku. Nie znamy, oczywiście, odpowiedzi na wszystkie pytania zadawane przez naszych klientów - ale gdy trafiają się zagadnienia przekraczające naszą wiedzę czy specjalność, kierujemy naszego klienta do odpowiedniego fachowca. Nigdy nie zostawimy Państwa samych. A to, czego nauczymy się na jednej firmie, natychmiast stosujemy we wszystkich pozostałych. My też uczymy się na błędach - ale 40 razy szybciej od księgowego w pojedynczej firmie. To tak - porównując, jak lekarze: jeden w szpitalu a drugi w klinice.
    A jak traktujemy naszych podatników? Jak - nie przymierzając - kierowca (pilot) wycieczki autokarowej. Autokar staje, pilot spogląda na zegarek i zapowiada: 30 minut przerwy; punkt o 14.30 w autokarze, jesteśmy już spóźnieni i nie będziemy na nikogo czekać!. Mija te 30 minut - i nic: jedni dopiero zapalają papierosy, inni właśnie zamawiają piwo... Co może zrobić pilot? Ano, ma różne metody odegrania się: może włączyć w środku lata grzanie zamiast klimatyzacji, może nie stanąć pod sklepem w strefie wolnocłowej, może kazać pasażerom oglądnąć film Wajdy na wideo... Tylko jednego nie może zrobić: nie wolno mu spojrzeć na zegarek, skonstatować: no tak, mamy już 14.45, nie czekamy na spóźnialskich i odjeżdżamy. Podobnie jest w naszym Biurze: nigdy nie zamknęliśmy naszemu klientowi drzwi i nie odjechaliśmy o zapowiadanej godzinie bez niego. Nasi klienci zawsze dojadą z nami do mety...

PLURIX   Współpraca    Ceny    Gdzie    Pomoc    O nas    Klienci    Michałki    Grecka         Nowa      Do ulubionych
Dziś jest  Środa, 22-08-2018 Napisz Ostatnia aktualizacja strony: 28.8.2015;
Copyright ©2001 by PLURIX®. All rights reserved - Prawa autorskie zastrzeżone @NetHost